strona główna  |  e-mail  |  kontakt   |  szukaj  

 

 

 

 


 

 
PARTdataManager

PARTdataManager jest najważniejszym elementem PARTsolutions. Po zainstalowaniu jako add-in moduł, staje się częścią składową właściwego systemu CAD , z którego jest sterowany za pomocą toolbaru albo menu. Z jego pomocą można wybierać parametry pojedynczych części czy całych zestawów z przeszło 800 norm, a także części wytwarzane standartowo od przeszło 180 przede wszystkim europejskich producentów, przeważnie z przemysłu budowy maszyn.

Oprócz ręcznego wyboru elementów, można wykorzystać niektóre z funkcji wyszukiwania np.według fragmentu textu, charakterystycznego rozmiaru (np.średnicy gwintu) albo bezpośrednim porównaniem geometrycznym. Ta technologia wyszukiwania według charakterystyki geometrycznej, jest przez firmę CADENAS chroniona patentem. Jest oczywiste, że przy wyszukiwaniu części, można różne techniki wyszukiwania nawzajem kombinowat. Jest możliwe wyszukiwanie w kilku, w jednej albo tylko w części katalogu według własnego wyboru.

PARTdataManager zawiera także szereg funkcji stosowanych w ramach grupowej współpracy, wykorzystywanych w instalacji sieciowej przy pomocy użycia pływającego, licencyjnego modułu. W PARTdataManageru jest możliwe wytwarzać i strukturalizować wspólnie wykorzystywane biblioteki własnych części, a także do zapisanych rysunków można przyłączać dowolne, kolejne pliki (z reguły tekstowe), także system może mieć charakter wewnętrznej bazy wiadomości i danych firmy. Bardzo praktyczne są wspólnie wykorzystywane działy historii ze spisem kilku ostatnio wykorzystanych części oraz dział ulubione, gdzie można zapisywać wybrane części, polecane do użycia np. w ramach jednego projektu.